GRA MIEJSKA

Czy wiecie, że nadwiślańskie okolice skrywają mnóstwo zagadek, ukrytych miejsc i tajemniczych zakamarków? Chcecie je odnaleźć? Weźcie udział w naszej rodzinnej grze miejskiej „Czytaj miasto”, a dowiecie się,  jakie sekrety skrywają okolice Wisły. 

AKTUALIZACJA!! Nasza gra miała być aktywna do 31 października, ale dostaliśmy od Was wiele wiadomości, w których prosiliście nas o jej przedłużenie.

Część punktów gry była oparta o naklejki z kodami QR, które wisiały w witrynach naszych partnerów tylko do końca października, ale znaleźliśmy sposób, dzięki któremu możecie dalej grać w grę. 🙂 Przygotowaliśmy dla Was dodatkową kartę z kodami QR, którą musicie ściągnąć razem z kartą gry. Gdy dojdziecie do danego miejsca (np. do przedszkola na ulicy Sowiej, gdzie ukryte jest zadanie nr 8) zamiast skanować kod QR z witryny wejściowej przedszkola zeskanujcie go z Karty kodów. Wszystkie zadania ukryte pod kodami są aktywne i przez najbliższe miesiące na pewno nie stracą na swojej aktualności, więc macie jeszcze mnóstwo czasu, by odkrywać nadwiślańskie okolice z nasza grą miejską. 🙂

Kartę Gry można pobrać bezpłatnie tutaj:

KARTA GRY

Kartę z kodami QR można pobrać tutaj:

KARTA Z KODAMI QR

O NASZEJ GRZE

Gra polega na odnalezieniu ukrytych punktów i wykonaniu określonych zadań. W ich poszukiwaniu pomaga Karta Gry z mapą i wskazówkami o ukrytych zadaniach. Scenariusz gry został tak przygotowany, że możecie zagrać w nią samodzielnie, o dowolnej porze, w wybranym przez Was czasie.

Podczas zabawy poznacie nadwiślańskie okolice z mniej oczywistej strony — odkryjecie to, na co zwykle nie zwraca się uwagi. Zobaczycie, że miasto można poznawać nie tylko patrząc przed siebie, ale też na boki, w górę i pod nogi. Podczas gry będziecie szukać haseł i obrazków na budynkach, znajdować napisy wybite w chodnikach i szukać słów, które ukryły się na nadwiślańskich pomnikach.
Gra skierowana jest do rodzin z dziećmi, ale zapraszamy do niej wszystkich — dużych i małych, warszawiaków i przyjezdnych, tych, którzy lubią zagadki, tajemnicze wskazówki i przede wszystkim dobrą zabawę. 

Szczegółowy regulamin gry znajduje się TUTAJ.