Zadanie 4

Ahoj! Witajcie przy jednym z punktów nadwiślańskiej gry miejskiej „Czytaj miasto”. Poniżej znajduje się treść Waszego zadania. Jeśli jeszcze nie znacie naszej zabawy, a chcecie do niej dołączyć, to serdecznie zapraszamy do wspólnego odkrywania nadwiślańskich okolic. Więcej informacji znajdziecie tutaj: www.ahojwislo.pl/gra-miejska

Stara Prochownia SCEK, Boleść 2

 

Tuż obok Starej Prochowni znajduje się ulica, która była jednym z najważniejszych i najruchliwszych miejsc w dawnej Warszawie. Ulica wiodła do jedynego mostu w mieście – Mostu Zygmunta Augusta. Jak myślicie – jak ta ulica mogła się nazywać? Może spróbujecie zgadnąć? Rozejrzyjcie się wokół, poszukajcie tabliczki z nazwą i sprawdźcie, czy Wam się udało. Nazwa tej ulicy to Wasze hasło w tym zadaniu.

Most Zygmunta Augusta zaczynał się obok miejsca, w którym stoicie. Po drugiej stronie budynku znajdziecie ceglaną wieżę, która służyła jako wjazd na most. Jest ona jedyną pozostałością po tej przeprawie. Sam most został dawno temu zniszczony przez krę na Wiśle. 

Na obrazku poniżej możecie zobaczyć, jak wyglądał. Zwróćcie uwagę na to, jak mało budynków było w tamtych czasach na prawym brzegu Wisły.

Frans Hogenberg, View of Warsaw, domena publiczna, WikiMedia Commons