Zadanie 11

Ahoj! Witajcie przy jednym z punktów nadwiślańskiej gry miejskiej „Czytaj miasto”. Poniżej znajduje się treść Waszego zadania. Jeśli jeszcze nie znacie naszej zabawy, a chcecie do niej dołączyć, to serdecznie zapraszamy do wspólnego odkrywania nadwiślańskich okolic. Więcej informacji znajdziecie tutaj: www.ahojwislo.pl/gra-miejska

Pawilon The River, Bulwary Wiślane

Poszukajcie w okolicy czerwonego słupka. To urządzenie, które pokazuje, jaki jest aktualny stan wody w Wiśle. Jak się nazywamy taki słupek? Odpowiedzi szukajcie pod stopami, czyli na chodniku. Jego nazwa to Wasze hasło. 

Na wyświetlaczu, który stoi obok słupka sprawdźcie, jaki jest aktualny stan wody w rzece. Jeśli wynosi mniej niż 100 cm oznacza to, że wody w Wiśle jest naprawdę mało. Tuż obok słupka, na chodniku, znajdują się dane z historycznymi pomiarami – największymi i najniższymi. Zwróćcie uwagę na to, jak duże są między nimi różnice i jak bardzo zmienia się stan Wisły, w zależności od tego, czy mamy suszę czy powódź. A teraz rozejrzyjcie się wokół i poszukajcie różnej wielkości słupków. Pokazują one wysokość stanu wód z tych wszystkich najmniejszych i największych stanów wody w Wiśle. Zobaczcie jak wysoki jest najwyższy słupek.